U Plavoj Sali BKC Živinice promovisana je knjiga ˝Sevdalinka lijek za srce moje ˝autorice Refije Hodić.
Radi se o knjizi, u kojoj je autorica kroz svaku stranica donosi duh bosanske duše i pokazuje koliko je sevdah više od pjesme .
Domaćin promocije bila je Gradska biblioteka Živinice.
Refija Hodić rođena je u Kalesiji.
Dio svog života provela je u Austriji, a danas živi u Živinicama.
Ljubav prema sevdalinci, poeziji i domovini uvijek je bila dio nje.
Nakon smrti muža počela je intenzivno da piše, jer je to bio lijek za kako ističe tugu koju je nosila sa sobom.
Tako je nastala knjiga ˝Sevdalinka lijek za srce moje ˝ koja je predstavljena ljubiteljima pisane riječi u Živinicama.
Autorica je kroz svaku stranicu knjige prenijela duh bosanske duše i pokazala koliko je sevdah više od pjesme . Sevdah je kao osjećaj, naslijeđe i način života predstavljen u ovoj knjizi istakle su Amra Mujezinović i Enisa Avdibašić, bibliotekarke Gradske biblioteke Živinice i promotorice ove knjige .
Plava sala BKC bila je ispunjena posjetiocima koji su uživali u pričama koje bude sjećanja , ljubav i ponos na našu tradiciju.
Svoj doprinos pozitivnoj i toploj atmosferi dali su članovi Udruženja sazlija ˝Sevdah˝Živinice koji su izveli nekoliko sevdalinki.
Dijana Svrakić






























