Početna aktuelnosti Fudbaleri Dinama odnijeli puni plijen iz Živinica

Fudbaleri Dinama odnijeli puni plijen iz Živinica

609
0

Na krilima domaće pobjede nad ekipom Orahovice i odlične predstave u Seoni na gostovanju kod apsolutnog favorita nogometni klub Slaven ugostio je ekipu Dinama iz Donje Mahale u okviru 7. kola Druge lige Federacije Bosne i Hercegovine – grupa sjever. U dosadašnjem dijelu prvenstva ekipa Dinama pružala je respektabilne partije te su se nalazili u vrhu tabele što je mladoj ekipi Slavena predstavljalo izuzetan motiv. Plavi iz Živinica su ozbiljno ušli u utakmicu, ali nakon nekoliko prilika i polušansi koje je Slaven propustio gosti iz prve izgledne šanse dolaze do vodstva. Nakon gola nešto slabiji ritam do kraja prvog poluvremena, ali su obje ekipe mogle do golova. U nastavku utakmice Slaven je imao loptu više u posjedu ali igrači Dinama postižu još jedan pogodak za konačnih 0:2.

U narednom kolu fudbaleri Slavena idu na gostovanje u Gornji Rahić koji nakon poraza u Lukavcu zauzima petu poziciju sa 13 prikupljenih bodova. U dosadnašnjem dijelu prvenstva ekipa Slavena pružala je bolje partije u utakmicama protiv favorita pa stručni štab očekuje bolju partiju već narednog vikedna.

Nakon sedam odigranih kola nogometni klub Slaven zauzima posljednju poziciju u Drugoj ligi Federacije Bosne i Hercegovine – grupa sjever sa samo tri osvojena boda. Fudbaleri Priluka proteklog vikenda slavili su na domaćem terenu nad timom iz Orahovice sa 2:1. Prilučani nakon sedam odigranih susreta zauzimaju osmu poziciju sa 12 bodova.