Početna aktuelnosti Na gostovanjima RK Konjuh i KK Živinice ostvarili pobjede dok je IBU...

Na gostovanjima RK Konjuh i KK Živinice ostvarili pobjede dok je IBU Spartans poražen

1427
0

Rukometaši Konjuha visokim rezultatom savladali su ekipu Goražda u Goraždu u 13.kolu Premijer lige za rukometaše BiH.

Na kraju utakmice rezulta RK Goražde-RK Konjuh 22:37.

Sa 14 ostvarenih bodova Konjuh se nalazi na 14 mjestu na tabeli.

U ostalim susretima postignuti su slijedeći rezultati: Leotar – Bosna Vispak 28:26, Gračanica-Sloga D 26:23, Drina-Vogošća 30:27, Maglaj-Sloboda 20:18, Slavija-Borac 26:27, Izviđač-Iskra 42:32 i Sloga GV-Lokomotiva 33:27.

Na čelu tabele je ekipa Gračanice sa 33 boda.

U idućem 14.kolu Premijer lige za rukometaše RK Konjuh je domaćin ekipi Drine iz Zvornika. Utakmica se igra u subotu u Gradskoj dvorani Živinice.

KK IBU Spartans ovog vikenda bio je na gostovanju kod ekipe KK Turbina.

U utakmici koja je obilovala sa mnogo preokreta više sreće u završnici su imali domaćini, te je utakmica završena rezultatom 88:82.

Naredno kolo 9.kolo A1 lige Spartansi igraju  sa posljednjom ekipom na tablici KK Travnikom.

KK Živinice ovog vikenda su gostovali u Banovićima kod ekipe KK Litva.

Prva četvrtina završava neriješeno, 22:22, a sa prednošću od 4 poena su otišli na odmor.

U drugom poluvremenu, zahvaljujući boljem pristupu igri i daleko boljoj odbrani,  igrači KK živinice dozvoljavaju domaćinima da u trećoj dionici postignu samo 9 poena.

Ista je završila rezultatom 78:54, u našu korist. Košarkaši predvođeni izuzetno raspoloženim Mazalovićem i Subašićem, sigurno utakmicu privode kraju i ostvaruju šestu uzastopnu pobjedu konačnim rezultatom 75:97.

U narednom, 7. Kolu A2 lige i posljednjem kolu ove polusezone, KK Živinice dočekuje ekipu Orlovika.