Početna sport RK Konjuh nije se plasirao u četvrtfinale KUP-a BiH!

RK Konjuh nije se plasirao u četvrtfinale KUP-a BiH!

1834
0

Rukometaši Borca m:tel izgubili su u revanš susretu osmine finala Kupa BiH u Živinicama od ekipe Konjuha 25:24, ali i pored toga, zahvaljujući pobjedi u prvoj utakmici od četiri gola razlike, plasirali se među četiri najboljih u ovom takmičenju.

U prvom poluvremenu viđena je izjednačena borba, a u pravoj muškoj predstavi uživali su svi prisutni, na odmor se otišlo sa rezultatom 10:9 u korist Borca.

Naši stolari su bolje otvorili drugi dio susreta, poveli  sa tri gola prednosti, ali onda Banjalučani preokreću rezultat i deset minuta prije kraja vode sa četiri gola viška.

I kada se činilo da je pitanje ukupnog pobjednika rješeno, zahvaljujući opuštanju u redovima Borca i isključenjima Šešića i Buljine u posljednja dva minuta, igrači Konjuha koriste dva igrača više u polju i ostvaruju  pobjedu.

Konjuh je Borac savladao rezultatom 25:24. Pobjeda od jednog gola razlike nije bila dovoljna RK Konjuh za prolaz u četvrtfinale Kupa BiH.

U četvrtfinale KUP-a BiH plasirali su se Borac Banja Luka, RK Vogošća Poljine Hils, RK Gračanica i RK Sloga Gornji Vakuf.