Početna aktuelnosti RK Konjuh poražen od ekipe banjalučkog Borca

RK Konjuh poražen od ekipe banjalučkog Borca

188
0

Nakon četiri  uzastopne  pobjeda , RK Konjuh , izgubio je utakmicu 9.kola PL BiH  od ekipe RK Borac.

Prve minute utakmice bile su obećavajuće za narandžaste.

Selimovića nakon tri minute igre vodi RK Konjuh sa  1:0, a nakon 12 minuta čvrste igre rezultat je tek 3:2 za narandžasti tim.

RK Borac pravi seriju od 0:3 i ima  rezultatsku prednost 3:5.

Slijedi loš period igre ekipe RK Konjuha  koja jednostavno nije imala ideju za rješavanje u napadu, teško su  dolazili u poziciju za gol a 5 tehničkih grešaka je ubrzalo napad Borca koji je sve to kažnjavao, i na kraju pobijedio domaćina.

Šef stručnog štaba RK Konjuh Davor Kadić čestitao je pobjedniku koji je pokazao da je bolji , a nadlasio je da  narandžasti idu u prireme za osvanja boljih rezultata .

U ovoj utakmici istakao se  Osmanhodžić sa 8 golova a pratio ga Selimović sa 6.

Nažalost povrede je zadobio igrač Mihajlo Stevović, koje ne bi trebalo da su ozbiljnije prirode, ali sačekaće ocjenu ljekara , kazala su u RK Konjuh.

Narednog vikenda narandžasti su slobodni  zbog nastupa RK Leotar u Europi , a onda ponovno za 14 dana na domaćem terenu odigrat će još jedan derbi sa ekipom RK Gračanica.

Zahvaljuju se navijačima na nesebičnoj podršci.

˝Hvala Vam za odvojeno vrijeme i hvala Vam za nezaboravnu atmosferu koju ste priredili. Pokazali smo da smo rukometni grad i da znamo nagraditi pobjednika aplauzom onako kako nam i priliči.

Nadamo se da će svaka naredna utakmica biti odigrana u ambijentu kakav smo sinoć svi zajedno kreirali.

Hvala narandžasta porodice˝, poručili su iz RK Konjuh.