Početna aktuelnosti Rukometaši Konjuha savladali Leotar

Rukometaši Konjuha savladali Leotar

1103
0

Na rukometnim terenima u Bosni i Hercegovini večeras su na rasporedu bile nadoknade utakmica koje se nisu odigrale u ranije predviđenim terminima.

Rukometaši Konjuha odigrali su susret planiran za 6. kolo Premijer lige Bosne i Hercegovine te su na domaćem terenu savladali Leotar iz Trebinja rezultatom 28:22 (12:11).

Susret bolje otvaraju gosti iz Trebinja koji u utakmicu ulaze sa dva brza pogotka. U narednom periodu puno bolja igra Stolara koji do 9. minute prave rezultatski preokret, 3:2.

Do 14. minute igralo se gol za gol kada Konjuh po prvi put na utakmici do dva gola prednosti, 6:4. U nastavku utakmice dobru partiju pružio je golman gostujuće ekipe Sidik Omerović koji je sjajnim odbranama održavao Leotar u utakmici.

Na poluvrijeme se otišlo kod rezultata 12:11.

U prvih deset minuta drugog poluvremena nastavljena je igra gol za gol sve do 42. minute kada domaći igrači ubacuju u brzinu više i stižu do tri gola prednosti, 18:15.

Širina klupe Narandžastih bila je presudna do kraja utakmice kada su iskoristili pad koncentracije i umor gostiju iz Trebinja te su do kraja utakmice iz minuta u minut povećavali svoju prednost.

Utakmica je završena rezultatom 28:22.

U redovima Konjuha novi igrači Grujić Nikola sa 6 i Ristović Goran sa 5 golova već u premijernom nastupu opravdali su epitet pojačanja. Po 4 pogotka dodali su Hajdarević Eldin i Smajić Nermin.

Ni večeras u sastavu Stolara nije bilo povrijeđenih Marčete Mirka i Pašalić Adija koji se polahko priključuju trenažnom procesu.

U gostujućem sastavu istakli su se Tomić Vladimir i Bukva Ajdin sa po 5 golova dok je Milojević Aleksandar 4 puta bio siguran.

Nakon devet odigranih kola rukometni klub Konjuh ima osam osvojenih bodova uz omjer od 4 pobjede i 5 poraza što je u ovom trenutku dovoljno za sredinu tabele.

Za vikend su na rasporedu utakmice 11. kola u kojem Konjuh ide na gostovanje u Istočno Sarajevo ekipi Slavije.