Početna aktuelnosti Velika pobjeda Konjuha u Gračanici

Velika pobjeda Konjuha u Gračanici

817
0

Rukometaši Konjuha u okviru 15. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine večeras su u sportskoj dvorani “Luke” u Gračanici slavili pobjedu rezultatom 27:28 (15:12).

Prvi dio prvog poluvremena odigran je u ujednačenom ritmu gdje nijedna ekipa nije uspijevala napraviti značajniju rezultatsku prednost.

Od 15. minute utakmice rukometaši Gračanice igraju puno bolji rukomet te uz kvalitetnu odbranu i efikasan napad stižu do šest golova prednosti, 15:9.

Kraj prvog dijela utakmice pripao je gostima iz Živinica koji brzo postižu tri gola te vraćaju neizvjesnost u utakmicu. Prvo poluvrijeme je završeno kod rezultata 15:12.

U drugom poluvremenu značajno bolja igra ekipe u narandžastim dresovima. Uvodne minute Konjuh otvara serijom 1:5, te do 38. minute preuzimaju vođstvo i kontrolu nad utakmicom, 16:17.

U posljednjih 15 minuta utakmice kao glavni akteri utakmice ističu se golman Kamberović koji brani zicere rukometašima Gračanice te Grujić i Ristović za koje odbrana domaćina nije imala rješenje.

Period od 37. do 47. minute utakmice igrao se gol za gol te nijedna ekipa nije mogla napraviti prednost veću od jednog gola, 21:21.

U posljednjih deset minuta utakmica Konjuh ulazi sa dva gola prednosti. Rukometaši Gračanice su konstantno pokušavali stići broj golova Konjuha, ali popularni Stolari do kraja utakmice su uspjeli sačuvati stečenu prednost.

Ovo je prva pobjeda Konjuha nad rukometašima Gračanice u protekle dvije godine od kako su se Gračanlije vratile u najelitniji rang bosanskohercegovačkog rukometa i prva pobjeda na gostovanju u Gračanici u okviru Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Najefikasniji igrač u redovima Konjuha bio je Grujić sa devet golova od čega sedam u drugom dijelu utakmice, pet je dodao Hamzić, a Hajdarević četiri gola.

Kamberović je sakupio osam odbrana, dok je Jelić zabilježio pet intervencija.

Rukometni klub Konjuh nakon 14 odigranih utakmica ima 18 bodova.

Naredni susret Konjuh igra u nedjelju od 16:30h u Gradskoj dvorani Živinice kada će dočekati ekipu banjalučkog Borca u okviru zaostale utakmice 13. kola.